david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Duża część Indii jest otoczona oceanem, a kraj ten ma niesamowicie malownicze plaże, które oferują wszystko, od samotności po imprezy. Najlepsze plaże w Indiach można znaleźć na zachodnim wybrzeżu, a najbardziej znanym miejscem jest Goa. Jednak są też inne miejsca do rozważenia, zwłaszcza jeśli chcesz uciec od szlaku turystycznego.

Warto zauważyć, że w październiku 2020 r. osiem indyjskich plaż otrzymało certyfikat Błękitnej Flagi przyznany przez Fundację Edukacji Ekologicznej w Danii. Plaże to Puri Golden Beach w Odisha, Shivrajpur w Gujarat, Ghoghla w Diu, Kasarkod i Padubidri w Karnatace, Kappad w Kerali, Rushikonda w Andhra Pradesh i Radhanagar na Andamanach i Wyspach Nicobar.

Plaża Varkala leży około godziny na północ od stolicy, Trivandrum w Kerali i stanowi stosunkowo spokojną alternatywę dla skomercjalizowanego Kovalam. Otoczenie tej plaży jest na tyle uderzające, że zapiera dech w piersiach, z pozornie niekończącym się brukowanym klifem otoczonym chatami z jednej strony i widokami rozciągającymi się na Morze Arabskie z drugiej. To idealne miejsce na odpoczynek i regenerację sił, popularna jest tam joga i ajurweda.
Myślisz, że obecnie Goa jest zbyt przepełnione i skomercjalizowane? Gokarna to małe święte miasto w północnej części Karnataki, w pobliżu których znajdują się cztery najbardziej odosobnione indyjskie plaże. Z równym entuzjazmem przyciąga zarówno pobożnych pielgrzymów, jak i wyluzowanych podróżników. Udaj się tam, aby poczuć, jak Goa wyglądała w czasach swojej świetności, chociaż czas jest ograniczony, ponieważ deweloperzy już dostrzegają potencjał tego obszaru.

Palolem jest prawdopodobnie najbardziej malowniczą plażą Goa. To długa na milę plaża w kształcie półkola otoczona gęstym lasem palm kokosowych. Plaża z roku na rok zyskuje na popularności i jest najbardziej ruchliwą plażą w południowym Goa. Jednak nadal zachowuje swoją zrelaksowaną atmosferę, ponieważ nie można na niej budować stałych struktur.