david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Bogata kulturowo ziemia Indii, na swojej ziemi organizuje różne festiwale. Doświadczenie każdego z nich jest jak życie w jednym życiu, są tak różnorodne w swoich esencjach. Niemniej jednak piękno Indii jest potęgowane przez te festiwale, więc pamiętaj, aby przeżyć co najmniej tych 5 wybitnych, aby zaznaczyć nie tylko swój kalendarz, ale także swoje życie ich imionami.

Diwali – Święto Świateł
Ten panindyjski festiwal, słynący z rozświetlania naszego życia, Diwali jest teraz radośnie obchodzony na całym świecie. Przesyłając potężny przekaz o triumfie dobra nad złem, święto obchodzone jest w każdym zakątku kraju. Ludzie cieszą się festiwalem świateł, rozpoczynając dzień od pomyślnej pooja, a następnie witając noc nowymi tradycyjnymi ubraniami, słodyczami i świecącymi deeyami. Domy ozdobione są girlandami elektrycznych lampek i kolorowych rangoli. Rozpal w sobie światło braterstwa i dobroci podczas święta Diwali.

Holi – Festiwal Kolorów
Pudełko Pandora pełne zdrowej zabawy i dobrodusznych żartów charakteryzuje atmosferę kolorowego festiwalu Holi. Festiwal ten powoli zyskuje również na popularności w sferze globalnej. Holi obchodzone jest przez rzucanie i nakładanie na siebie kolorów w niezliczonych odcieniach radości. Festiwal jest nawet rozgrywany przez rzucanie i polewanie się wodą za pomocą przyjaznej broni z pistoletów wodnych i balonów wodnych. Zanurz się w różu, zieleni i czerwieni Holi i zapomnij o wszystkich swoich bluesach na ten dzień.

Boże Narodzenie – narodziny Jezusa Chrystusa
Narodziny Jezusa Chrystusa obchodzone są z ekstatyczną radością i cudowną radością w całych Indiach. Ciepły zapach ciastek orzechowych można wdychać w każdym domu. Jakby urzeczony konfetti z czapek Mikołaja, Boże Narodzenie widzi dominację tych czapek i nakryć głowy reniferów, które zdobią głowy cywilów. Wiele osób dekoruje choinki w swoich domach kolorowymi gwiazdkami i wiszącymi bombkami. Ludzie odwiedzają również Kościół, aby prosić o święte błogosławieństwa Chrystusa podczas tego pomyślnego święta.

Dasera — Widźajadasami
Kulminacja 9 dni Navrati kończy się 10 dniem Dasery. Kluczową atrakcją tego festiwalu jest spalenie podobizn Ravana i jego dwóch braci, symbolizujących zniszczenie Ravana przez Pana Ramę w epickiej opowieści o Ramajanie. Podobizny są wypełnione petardami, co powoduje kakofonię głośnych dźwięków, gdy cała, wysoka na prawie 100 stóp konstrukcja się rozpada. Po tym następuje nawet głośne okrzyki tłumu, które świętują symboliczny wyczyn. W niektórych miejscach dni następujące po Daszerze są naznaczone portretowaniem całej Ramajany poprzez uliczne sztuki zwane Ramlila.

Durga Puja – Durgotsava lub Navaratri
Święto ku czci potężnej Bogini Durgi, Durga Puja jest głównym festiwalem dla Bengalczyków w Indiach. Kolorowe i pełne energii święto obchodzone jest poprzez dekorowanie ogromnych pandali, pośrodku których siedzi bogato udekorowany idol Bogini Durgi. Festiwal charakteryzuje się mnóstwem tańca, śpiewu i zdrowej zabawy. Obchody Durga Puja w Kalkucie to widok, którego nie można przegapić, to naprawdę życiowa okazja, aby być świadkiem festiwalu w samym sercu jego istnienia.