david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Oto trzy z najlepszych miejsc do nurkowania w Indiach. Ze względu na swoją geografię archipelagi Lakshadweep oraz Andaman i Nicobar są perełkami światowej klasy nurkowania. Tuż za nimi podążała Dwarka. Zaginione miasto legend, które mogłoby napisać historię, jaką znamy! A potem jest wyspa w kształcie serca w Karnataka. Uwielbiany przez nurków ze względu na spokojne wody i bogate życie morskie. Od obserwacji rekinów wielorybich po zdjęcia makro, nurkowanie w Indiach oferuje mnóstwo opcji, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków.

Wyspa Narcondam, Andamans
Ooh La La — dziwaczna nazwa miejsca do nurkowania w Indiach. Ale potem wszystko, co dotyczy Narcondamu, skłania do wyrażenia. Położona około 256 km na północny wschód od Port Blair, ta wulkaniczna wyspa w Andamanach pokryta jest gęstymi lasami. Jego soczyście zielony szczyt, który wznosi się z jasnoniebieskich wód, tworzy dość malowniczy kontrast. Ale to właśnie panorama pod falami interesuje miłośników nurkowania. Zwłaszcza, że ​​to nikt inny jak ojciec nurkowania, Jacques Cousteau, umieścił tę wyspę na nurkowej mapie.

Miejsca do nurkowania: Ooh La La i Lighthouse Reef. Te miejsca do nurkowania w Narcondam mają skaliste półki i strome zbocza. Są one pełne kolorowych twardych i miękkich koralowców, ogromnych gąbek beczkowych i wielkich morskich wachlarzy. Czyste wody zapewniają widoczność do 25 metrów. Głębokości przekraczają tutaj 30 metrów.

Atrakcje morskie: Ławice papugorybów, chirurgów, fizylierów, lucjanowate, skalary i różnorodne jaskrawo zabarwione ryby rafowe. Głębokie wody zwiększają również obserwacje pelagicznych. Tak, można spodziewać się mant, orlików, wargaczków napoleońskich, tuńczyków, wielkookich wędrowców oraz szarego żarłacza rafowego i żarłacza białopłetwego.

Minicoy, Lakshadweep
Każdy nurek, którego znamy, marzy o nurkowaniu na Malediwach. Wejdź do Minicoy, wyspy położonej na najbardziej wysuniętym na południe krańcu archipelagu Lakshadweep. Co jest tylko separacją kanału ośmiu stopni od Malediwów, zgodnie z wykresami Admiralicji. Minicoy oferuje najbardziej spektakularne miejsca do nurkowania w Indiach. Nie tylko trzy duże wraki statków na głębokości około 8 metrów na rafie na wyspie. Podobno to właśnie te wraki doprowadziły do ​​budowy latarni morskiej na wyspie w 1885 roku. Inne atrakcje turystyczne na tej wyspie w kształcie półksiężyca to duża laguna po zachodniej stronie i maleńka wysepka na południowym krańcu o nazwie Viringili.

Miejsca do nurkowania: SS Hoechst i inne wraki najlepiej opisać jako podwodne muzea. Nie tylko dlatego, że są domem dla wielu gatunków ryb. Promienie manty można dostrzec w miejscach nurkowych, takich jak Ragganmathi, Mulimatti i Rabberufarai we wrześniu i październiku. Podczas gdy Bose Point, Murambu i Boduhavaligang oferują ogromną bioróżnorodność morską.

Atrakcje morskie: rekiny białopłetwe i czarnopłetwe, płaszczki, żółwie, jacks, barakudy, tuńczyk, słodziaki, duże graniki, lucjanowate, lucjanowate czarne, trevalie opastuny, wargacz napoleoński, papugoryby garbate… Lista jest długa.

Dwarka, Gudżarat
Wyobraź sobie nurkowanie w Indiach w miejscu, które mogłoby na nowo napisać historię świata. Mowa o ponad 9-tysięcznym zaginionym mieście Dwarka! Legendarne miejsce zamieszkania Pana Kryszny. Z tego powodu Dwarka znalazła się na naszej liście najlepszych miejsc do nurkowania w Indiach. Podczas gdy odkrycia dokonane przez Skrzydło Archeologii Podwodnej Instytutu Archeologicznego Indii ujawniają jedynie, że odkryto starożytne struktury wraz z 30 miedzianymi monetami. Dokładna data powstania struktur i monet nie została jeszcze ustalona.

Miejsca do nurkowania: wysocy fani morza, hydroidy, ukwiały, podwodne miasto oferuje zróżnicowaną kolekcję koralowców.

Atrakcje morskie: Pomyśleć, że rekiny wielorybie można spotkać tak blisko domu. Aha, a żółwie i delfiny są powszechne w Zatoce Kutch. Możesz również spodziewać się, że podczas odpływu w morskim sanktuarium zobaczysz ośmiornicę, rozdymkę i inne gatunki.