david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Indie to tętniąca życiem kraina zaskakujących kontrastów, w której spotykają się zarówno świat tradycyjny, jak i nowoczesny. Indie, siódmy co do wielkości kraj na świecie i drugi pod względem liczby ludności, mogą pochwalić się bogatym dziedzictwem, które jest wynikiem stuleci różnych kultur i religii, które pozostawiają swój ślad.

Rzeczy do zrobienia w Indiach obejmują możliwość doświadczenia szeregu świętych miejsc i duchowych spotkań, podczas gdy miłośnicy przyrody będą cieszyć się umytymi słońcem plażami, bujnymi parkami narodowymi i ekscytującymi rezerwatami dzikiej przyrody.

Od wspaniałego Taj Mahal w Agrze po święte miejsca Harmandir Sahib (dawniej Złota Świątynia) w Amritsar i meczet Mecca Masjid w Hyderabadzie, odwiedzający ten egzotyczny kraj odkryją skarb duchowy, kulturowy i historyczny.

Aby pomóc Ci w pełni wykorzystać czas spędzony w tym niesamowitym kraju, często odwołuj się do naszej listy najlepszych atrakcji turystycznych w Indiach.

Tadż Mahal, Agra
Być może najbardziej rozpoznawalny budynek Indii, Taj Mahal, jest także najsłynniejszym na świecie świadectwem potęgi miłości. Nazwane na cześć Mumtaz Mahal, ulubionej żony cesarza Szahdżahana, to najpiękniejsze z mauzoleów rozpoczęto po jej śmierci w 1631 roku i zajęło 20 000 robotników do 1648 roku.

Łącząc wiele elementów islamskiego designu, w tym łuki, minarety, kopułę w kształcie cebuli i czarną kaligrafię inkrustowaną wokół wejścia, Taj Mahal jest w dużej mierze zbudowany z białego marmuru. Jej splendoru dodają delikatne inkrustowane motywy kwiatowe oraz szlachetne i półszlachetne kamienie, takie jak jadeit, lapis lazuli, diamenty i masa perłowa.

Najlepszą porą na wizytę jest świt lub zmierzch, kiedy atmosfera jest wspaniale zmieniona przez zmianę oświetlenia. Jeśli to możliwe, spróbuj uchwycić widok odbicia Taj Mahal z drugiego brzegu rzeki Yamuna — to niezapomniane (i bezpieczne) selfie.

Święte Miasto Varanasi
Pochodzące z VIII wieku pne Varanasi jest jednym z najstarszych wciąż zamieszkałych miast na świecie. To główne centrum pielgrzymek Hindusów, to święte miasto od dawna kojarzone jest z potężną rzeką Ganges, jednym z najważniejszych symboli religijnych wiary.

Varanasi oferuje wiele powodów do odwiedzenia, między innymi możliwość zwiedzania Starej Dzielnicy sąsiadującej z Gangesem, gdzie znajduje się świątynia Kashi Vishwanath zbudowana w 1780 roku. Nowa świątynia Vishwanath z siedmioma oddzielnymi świątyniami jest również interesująca.

Kąpiel w Gangesie ma ogromne znaczenie dla Hindusów, a w wielu miejscach znanych jako „ghaty” znajdują się schody prowadzące do wody, w której wierni kąpią się przed modlitwą. Największe to Dasashvamedh Ghat i Assi Ghat. Ta ostatnia, u zbiegu Gangesu i Asi, jest uważana za szczególnie świętą.

Warto również zobaczyć Banaras Hindu University, założony w 1917 roku i znany z ogromnej biblioteki z ponad milionem książek, oraz wspaniałe muzeum Bharat Kala Bhavan, w którym znajdują się wspaniałe kolekcje miniaturowych obrazów, rzeźb, rękopisów z liści palmowych i eksponatów historii lokalnej.

Harmandir Sahib: Złota Świątynia Amritsar
Założona w 1577 przez Ram Das, Amritsar jest ważnym ośrodkiem historii i kultury Sikhów. Główną atrakcją jest tu Harmandir Sahib, otwarty w 1604 roku i nadal często nazywany Złotą Świątynią ze względu na piękną złotą dekorację.

Najświętsza z wielu indyjskich świątyń sikhijskich (przyciąga również wielu Hindusów i ludzi innych wyznań), świątynia została zbudowana w mieszance stylów hinduskich i islamskich. Jego dolna część z marmuru zawiera takie ozdobniki, jak ozdobne, inkrustowane motywy kwiatowe i zwierzęce, podczas gdy duża złota kopuła przedstawia kwiat lotosu, symbol czystości dla Sikhów.

Oprócz wspaniałego projektu, odwiedzający są równie pod wrażeniem duchowej atmosfery świątyni, co potęgują modlitwy nieustannie śpiewane ze świętej księgi Sikhów i transmitowane w całym kompleksie.

Częścią ogólnego doświadczenia – a goście mogą w nim uczestniczyć – jest szansa na delektowanie się jednym z 50 000 bezpłatnych posiłków, które atrakcja serwowana jest zwiedzającym każdego dnia.