david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Nadzieje Indii na odrodzenie populacji gepardów maleją, gdy jeden z gepardów, samica Sasha, została znaleziona martwa w Parku Narodowym Kuno.

Była jednym z ośmiu gepardów sprowadzonych z Namibii do Indii w zeszłym roku. Pięcioletnia samica zmarła 27 marca z powodu dolegliwości związanych z nerkami, a przedwczesna śmierć rzuciła cień na ambitny projekt reintrodukcji geparda w tym rejonie. Aby uratować jej życie, do Kuno został wysłany zespół lekarzy weterynarii kierowany przez dr Atula Guptę. Ekspertom udało się podać płyny, co nieco poprawiło stan Saszy. Jednak w jej przypadku niewiele można było zrobić. Zdaniem ekspertów przewlekła choroba nerek to częsta dolegliwość wśród gepardów.

Raporty dodają, że władze przeprowadzą dokładne śledztwo w celu ustalenia przyczyny śmierci Sashy, która została przetransportowana drogą lotniczą wraz z siedmioma innymi gepardami z Namibii do Kuno 17 września 2022 r. Zwierzęta dobrze przystosowały się do nowego domu w Indiach pod czujnym okiem Wildlife Institute of India (WII) i Departamentu Lasów Madhya Pradesh personel.

Categories: News

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *