david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Indie to państwo położone w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. Jest najludniejszym państwem świata pod względem liczby ludności oraz siódmym pod względem powierzchni. Jest także najludniejszą demokracją świata.

Indie są parlamentarną republiką federalną podzieloną na 28 stanów i 7 terytoriów. Kraj ten słynie z bogatej, kultury, kuchni, a także z kinematografii a przede wszystkim z bujnego ekosystemu.

Indie… góry, ocean, rzeki, a nawet pustynia. Kraina zaskakująca swoją różnorodnością przyrodniczą i kulturową. Pod wieloma względami jest też wyjątkowo cenna, unikatowa.

Największą atrakcją Indii są Himalaje – najwyższe pasmo górskie na Ziemi. Himalaje od lat pobudzają marzenia zapalonych himalaistów i amatorów wspinaczki wysokogórskiej. Druga co do wysokości w Himalajach i trzecia co do wysokości na świecie zdobyta po raz pierwszy w 1955 roku Kanczendzonga (8586 m n.p.m), to najwyższa góra Indii. To jeden z najtrudniejszych do zdobycia himalajskich szczytów.

Przyroda Indii to także Ocean Indyjski, Zatoka Bengalska i Morze Arabskie. Innymi słowy mnóstwo okazji do znalezienia pięknej plaży o złotym piasku, błękitnych falach i soczyście zielonych drzewach w tle. Brzmi jak raj? Przyroda Indii sprawia, że raj jest na wyciągnięcie ręki! Tak jest na przykład w Mandarmani, kurorcie w Bengalu Zachodnim nad Zatoką Bengalska, albo w Goa nad Morzem Arabskim. Możesz też ruszyć na archipelag Lakszadiwy, przepiękny archipelag o krajobrazach będących obietnicą najlepszych wakacji. Zupełnym przeciwieństwem zielonej przyrody Indii jest… pustynia! A dokładnie pustynia Thar, nazywana Wielką Pustynią Indyjską, która leży w zachodniej części kraju, a także w Pakistanie. Piaszczyste równiny zajmują powierzchnię blisko 240 tysięcy kilometrów kwadratowych i nierzadko występują na nich barchany, czyli ruchome wydmy pozbawione roślinności. Temperatura waha się od zera stopni zimą do nawet 50 stopni Celsjusza latem!

Na północnej części kraju leży jeden z 18 indyiskich Parków Narodowych. Ranthambore, słynący z dzikiej przyrody. Znajdziesz tu np. rezerwat tygrysów bengalskich. Poza tymi drapieżnikami występują również karakale, szakale, hieny i pantery. W okolicy Padam Talao, znajduje się największe i najpiękniejsze jezioro w parku, nad którym rośnie drugie co do wielkości drzewo w Indiach. W Parku Narodowym Kaziragna obięto ochroną zagrożonego wyginięciem nosorożca indyjskiego oraz słonia indyjskiego. Bardzo ważną ostoją tygrysa bengalskiego jest również Park Narodowy Kanha w centralnej części kraju, łączący w sobie sawannę i las podrównikowy.

O atrakcjach Indii, kulturze, gościnności i pięknej przyrodzie, zapraszając do odwiedzin, opowiada J.E. Nagma Mohamed Mallick – ambasador Indii w Polsce i na Litwie.

Categories: News

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *