david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Kerala to stan na wybrzeżu Malabarskim w Indiach . Została utworzona 1 listopada 1956 r, poprzez połączenie regionów Cochin, Malabar, South Canara i Thiruvithamkoor.

Kerala, zajmująca powierzchnię 38 863 km2, jest 21. największym stanem Indii pod względem powierzchni. Graniczy z Karnataką na północy i północnym wschodzie, Tamil Nadu na wschodzie i południu oraz z Morzem Lakshadweep na zachodzie.

Z 33 milionami mieszkańców (według spisu z 2011 roku), Kerala jest 13. co do wielkości stanem Indii pod względem liczby ludności. Stolicą jest Thiruvananthapuram. Malajalam jest najczęściej używanym językiem i jest również językiem urzędowym państwa.

Kultura i tradycje Kerali w połączeniu z jej zróżnicowaną demografią sprawiły, że stan ten stał się jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Indiach. W 2012 roku magazyn National Geographic Traveler uznał Keralę za jeden z „dziesięciu rajów świata  i „50 miejsc, które trzeba zobaczyć na całe życie”. Travel and Leisure opisał również Keralę jako „Jedną ze 100 wspaniałych podróży XXI wieku”. W 2012 roku wyprzedził Taj Mahal i stał się numerem jeden w trendach wyszukiwania Google w Indiach. Podróże CNN umieściły Keralę wśród „19 najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2019 roku”. Kerala została wymieniona przez magazyn TIME w 2022 roku wśród 50 niezwykłych miejsc do odkrycia na liście najlepszych miejsc na świecie.

Plaże Kerali, rozlewiska, jeziora, łańcuchy górskie, wodospady, starożytne porty, pałace, instytucje religijne i rezerwaty przyrody są głównymi atrakcjami zarówno dla turystów krajowych, jak i międzynarodowych. Miasto Kochi zajmuje pierwsze miejsce pod względem ogólnej liczby turystów krajowych i międzynarodowych w Kerali. Do wczesnych lat 80-tych Kerala była stosunkowo nieznanym celem podróży w porównaniu z innymi stanami w kraju. Teraz po czterdziestu latach …jest uwielbiana przez turystów z całego świata.

Poniżej w wideo dwóch przedstawicieli obiektów turystycznych tego regionu.

Swa Swara

Świat, w którym luksus to czas dla siebie. Swa Swara – tutaj, tuż przy plaży powstały 24 wille inspirowane domostwami, tradycją i rzemiosłem nadmorskiego regionu Kannada w Karnatace. Otworzą przed turystą proste radości życia, jak nigdy dotąd. Wakacje, które nie polegają na zatraceniu się, ale na odnalezieniu siebie – takie, które nie jest ucieczką, ale wprowadzeniem. W Swa Swara odgłosy współczesnego świata ustępują szeptom morza. Wszystko, co przerywa ciszę, to rytm toczących się fal, medytacyjny szum śpiewu ptaków, a czasem bicie dzwonów świątynnych dalekiej Gokarny.

Wielka cisza jaka tam panuje , uświadamia turyście wewnętrzny dźwięk jego istoty, zagłuszany przez zgiełk codziennego życia.

The Ayurvedic Healing Village

The Ayurvedic Healing Village to jedyna w swoim rodzaju holistyczna przestrzeń, która leczy cię wewnętrznie i zewnętrznie za pomocą tradycyjnych i autentycznych ajurwedyjskich terapii, zabiegów i leków wraz z jogą i medytacją.

Ayurvedic Healing Village szczyci się również podłogą z czerwonego tlenku, rzadką muszlą Valambari Conch i delikatnym strumieniem przepływającym wokół każdej willi. Joga, medytacja, astrologia, chiromancja, odżywianie, terapia, trening duchowy i tradycyjne indyjskie rytuały (pudże) są częścią rutyny na odosobnieniu. Ayurvedic Healing Village jest uosobieniem umiejętności Kairali w zakresie gościnności koncepcyjnej – doskonale intuicyjnego projektu zrodzonego z ponadczasowej mądrości. Czas spędzony w tym inspirującym sanktuarium w dżungli sprawi, że będziesz się zastanawiać, czy doświadczasz szczytu nowoczesnego holistycznego luksusu, czy też podróżowałeś daleko w odległą przeszłość Indii.

Categories: News

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *