david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Rząd Indii zakazał działalności turystycznej w ważnym miejscu pielgrzymek dla społeczności Jain.

Sammed Shikharji znajduje się na wrażliwym ekologicznie obszarze na szczycie najwyższej góry stanu Jharkhand.

Rząd zwrócił się do państwa o zakazanie działań, które „bezczeszczą to miejsce”, takich jak spożywanie alkoholu i niewegetariańskie jedzenie.

Społeczność Jain to mniejszość religijna obejmująca około 4,5 miliona wierzących.

Pobożni dżiniści przestrzegają zasad swojej religii pod duchowym przewodnictwem mnichów. Obejmują one szczegółowe recepty na codzienne życie, zwłaszcza co jeść, czego nie jeść i kiedy jeść.

Społeczność obawia się, że turystyka do miejsca pielgrzymek w Jharkhand zaszkodzi świętości tego obszaru.

Od kilku tygodni członkowie protestują przeciwko posunięciu rządu stanowego o przekształcenie tego miejsca w miejsce turystyczne.

W 2019 roku ministerstwo środowiska zatwierdziło działalność turystyczną na wzgórzu Parasnath – gdzie znajduje się to miejsce – zgodnie z propozycją rządu stanowego.

W czwartek wysłał list do rządu stanowego, w którym stwierdził, że miejsce to jest ważne nie tylko dla społeczności, ale dla całego narodu.

Poprosił państwo o natychmiastowe zaprzestanie wszelkiej działalności związanej z „turystyką i ekoturystyką” na tym terenie oraz o egzekwowanie wszystkich zasad obowiązujących w strefach wrażliwych ekologicznie.

Obejmuje to zakaz „głośnej muzyki, sprzedaży i spożywania środków odurzających, bezczeszczenia miejsc o znaczeniu religijnym i kulturowym” oraz działań, które mogą zaszkodzić ekologii tego obszaru.

Minister środowiska Bhupendra Yadav napisał na Twitterze, że rząd federalny jest zaangażowany w „zachowanie i ochronę praw społeczności Jain do wszystkich ich miejsc kultu religijnego, w tym Sammed Shikhar”.

Categories: Uncategorized

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *