david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Yatra, która ma przejść przez 12 stanów i 2 terytoria związkowe w ciągu pięciu miesięcy, ma na celu zjednoczenie narodu, wzmocnienie go i przeciwdziałanie polaryzacji społecznej.

W piątek mija 100 dni od rozpoczęcia przez Kongres Bharat Jodo Yatra o długości 3570 km. Yatra rozpoczęła się 7 września w Kanyakumari w Tamil Nadu i ma zakończyć się w Dżammu i Kaszmirze. Setnego dnia do niosącego pochodnię Yatry i starszego przywódcy Kongresu Rahula Gandhiego dołączył główny minister Himachal Pradesh Sukhvinder Singh Sukhu, jego zastępca Mukesh Agnihotri i szef Kongresu w górskim stanie Pratibha Singh.

Kongres twierdzi, że spacer ma na celu zjednoczenie narodu, wzmocnienie go i rozwiązanie problemu polaryzacji społecznej. W ciągu ostatnich 100 dni Yatra pojawiała się na pierwszych stronach gazet, przemierzając Tamil Nadu, Keralę, Karnatakę, Andhra Pradesh, Telanganę, Maharasztrę, Madhya Pradesh i Radżastan. Podczas spaceru Rahul zdobył wsparcie ludzi z różnych środowisk — specjalistów IT, lekarzy, aktorów, analityków politycznych, rolników, transseksualistów i aktywistów. Był gospodarzem różnych wieców publicznych, na których obiecał rozwiązać obawy opinii publicznej.

Yatra, która miała przejść przez 12 stanów i 2 terytoria związkowe w ciągu pięciu miesięcy, rozpoczęła się od złożenia hołdu przez posła Wayanada podczas pomnika jego ojca i byłego premiera Rajiva Gandhiego w Sriperumbudur w stanie Tamil Nadu.

Od początku Yatry różne działania lidera Kongresu pojawiają się w mediach społecznościowych – jego rajd Mysuru pośród ulewnych deszczy, wyścigi wężowych łodzi w Kerali, interakcja z młodymi dziewczynami z Kerali przez południowokoreański zespół BTS, wiązanie jego matki, Soni Gandhi sznurowadła i wiele innych.

Tamil Nadu

Padayatra została uruchomiona w Kanyakumari w stanie Tamil Nadu 7 września, kiedy główny minister MK Stalin przekazał Tricolor Gandhiemu. Starsi przywódcy Kongresu, w tym KC Venugopal, Jairam Ramesh, Digvijay Singh, Bhupesh Baghel i Ashok Gehlot uczestniczyli w ceremonii wodowania.

Kilka dni po Yatrze, Bharatiya Janata Party (BJP) skrytykowała Kongres, prosząc Rahula Gandhiego o napełnienie zbiorników jego pojazdów w stanach rządzonych przez BJP, aby zaoszczędzić pieniądze.

Chód pozostał w Tamil Nadu przez 4 dni przed przejściem do Kerali. Ponownie wjechał do Tamil Nadu, po tym, jak przez jeden dzień obejmował Keralę przed wejściem do Karnataki.

Kerala

Starszy przywódca Kongresu i poseł Shashi Tharoor powitał Gandhiego i jego zwolenników, gdy Bharat Jodo Yatra wkroczył do Kerali wieczorem 10 września. Chociaż Yatra zyskała ogromne poparcie w stanie, Kongres spotkał się z krytyką, gdy zdjęcie VD Savarkara było kontynuowane jeden z plakatów Yatra w dzielnicy Ernakulam. Pracownicy partyjni próbowali nadrobić zaległości, zasłaniając zdjęcie Savarkara zdjęciem Mahatmy Gandhiego, ale szkoda została już wyrządzona.

Karnataka

Po spędzeniu 18 dni w Kerali, Yatra Rahula wkroczyła 29 września do Karnataki. Ta noga zwróciła szczególną uwagę mediów, gdy ówczesna przewodnicząca Kongresu Sonia Gandhi dołączyła do Yatry. Chociaż była tam tylko przez pierwszą fazę siódmego dnia Yatry w stanie, ulice wypełnił ogromny tłum, aby ją obserwować.

Do Yatry dołączyła także matka i siostra zamordowanej 5 września 2017 r. dziennikarki Gauri Lankesh. Rahul udzielił wsparcia zabitej dziennikarce i jej rodzinie.
Andhra Pradesh

Po Karnatace, Yatra weszła w krótką nogę Andhra 18 października. Ta noga była szczególnie ważna, ponieważ Andhra Pradesh nie wyprodukowała żadnego kongresowego MLA ani posła od 2014 roku. Partia znacznie straciła swoją pozycję na rzecz YSRCP w stanie po rozwidleniu z państwo.

Telangana

48 dnia Rahul Gandhi poprowadził swoich zwolenników do Telangany, gdzie 23 października Yatra wkroczyła przez Gudeballur w dystrykcie Mahabubnagar. Tutaj spacer przeszedł przez 19 segmentów zgromadzeń i siedem okręgów wyborczych.

55 dnia Yatra przedostała się do stolicy Hajdarabadu, gdzie dołączyła do niej matka działacza Dalitów, Rohith Vemula. Samobójstwo aktywisty w 2016 roku wywołało ogólnopolskie protesty; Rahul odwiedził kampus University of Hyderabad, aby przyłączyć się do protestów. Później napisał na Twitterze, że spotkanie napełniło go nowo odkrytą odwagą.

Maharasztra

Yatra spotkał się z fantazyjnym powitaniem ze strony jednostki państwowej, gdy wpłynął do Maharasztry w nocy 7 listopada. Ten etap rozpoczął się w dystrykcie Nanded. Prezydent Maharashtra NCP Jayant Patil, poseł partii Supriya Sule i były minister Jitendra Awhad szli z liderem i uczestniczyli w wielkim wiecu w mieście Nanded. Przybycie liderów zarówno z NCP, jak i Shiv Sena symbolizowało siłę niezwykłego sojuszu Maha Vikas Agadhi (MVA). Chociaż ostry atak Rahula na ideologa Hindutva z Savarkar sprawił, że Shiv Sena poczuł się trochę nieswojo, kontrowersje zostały sprytnie rozwiązane przez byłego ministra związkowego Jairama Ramesha, który powiedział, że obie strony zgadzają się nie zgadzać w pewnych kwestiach.

Dyskusje na temat ruchu spółdzielczego Maharasztry, ruchu Ambedkarite, kwestii OBC, młodzieży, plemion i kobiet odbywały się z Rahulem podczas Yatry. Działaczka społeczna Medha Patkar, która szła z Rahulem, powiedziała, że rządzący BJP zamknął dialog z tymi, którzy mają inny punkt widzenia niż ich. „Mamy różnice zdań z Kongresem, ale partia jest gotowa o nich rozmawiać, angażować nas. Ta yatra jest dla wartości konstytucyjnych i dlatego się przyłączyłam” – powiedziała.

Madhya Pradesh

Yatra wkroczył do serca kraju w języku hindi 23 listopada. W odcinku Madhya Pradesh do Rahula dołączyła jego siostra Priyanka Gandhi Vadra w dystrykcie Burhanpur. Priyance towarzyszył mąż Robert i syn Raihan. Stan był kluczowy dla Kongresu, ponieważ był to stan rządzony przez BJP, w którym niedawno stracił swojego niezłomnego przywódcę Jyotiradityę Scindię i obecny rząd.

Kongres znalazł się w centrum poważnej kontrowersji, kiedy BJP zarzuciło, że na wiecu Yatra podnoszono hasła pro-pakistańskie. Kongres nazwał klip wideo udostępniony przez BJP „sfabrykowanym” i zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko tym, którzy próbują „zniesławić” Yatrę.

Radżastan

Bharat Jodo Yatra wszedł do radżastańskiej części 4 grudnia. Najwcześniejsze wizualizacje, które wyłoniły się z nogi, to Gandhi potrząsający nogą z artystami ludowymi wraz z głównym ministrem Radżastanu Ashokiem Gehlotem oraz przywódcami partii Sachin Pilot, Kamal Nath i szefem Komitetu Kongresu Pradesh Govindem Singhem Dotasrą.

Yatra wkracza w kluczowy etap, ponieważ państwo pójdzie do wyborów w przyszłym roku w trakcie politycznej przepychanki między CM Gehlotem a Pilotem. Wydarzenie to wystawiłoby na próbę rozejm ustanowiony między nimi. Udział byłego gubernatora RBI Raghurama Rajana w Jatrze w stanie trafił na pierwsze strony gazet. BJP zrobił sobie krzywdę Rajanowi, komentując, że wyobraża sobie siebie jako następnego Manmohana Singha.

Oczekuje się, że Bharat Jodo Yatra będzie płynął przez stan Haryana, Uttar Pradesh, Delhi i Pendżab, by zakończyć się w Dżammu i Kaszmirze. Jest to postrzegane jako ogromny krok nie tylko do ustanowienia Kongresu jako realnej opcji dla BJP w wyborach do Zgromadzenia w 2024 r., ale także do zmiany wizerunku Rahula Gandhiego. Wielka Stara Partia planuje również organizować takie Jatry od wschodnich do zachodnich zakątków kraju wraz z kilkoma wersjami państwowymi.


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *