david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Projekt ustawy, który został zatwierdzony przez Lok Sabha 2 sierpnia podczas sesji monsunowej, został przedstawiony we wtorek przez ministra środowiska i leśnictwa Bhupendera Yadava.

The Wild Life (Protection) Poprawka do ustawy w 2022r, która ma na celu wzmocnienie ochrony zagrożonych gatunków i zaostrzenie kar za nielegalny handel dziką fauną i florą, została przyjęta w głosowaniu w czwartek w Radźya Sabha.

Projekt ustawy, który został zatwierdzony przez Lok Sabha 2 sierpnia podczas sesji monsunowej, został przedstawiony we wtorek przez ministra środowiska i leśnictwa Bhupendera Yadava.

Yadav powiedział, że Indie są sygnatariuszem Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, która wymaga pewnych działań legislacyjnych.

Odpowiadając na debatę nad ustawą w izbie wyższej, Yadav zauważył, że chociaż ochrona gruntów leśnych ma kluczowe znaczenie, równie ważna jest ochrona praw ludzi, którzy mieszkają tam od wieków. Powiedział, że rząd NDA od czasu przejęcia sterów w 2014 roku podjął kroki w celu zwiększenia zielonej pokrywy w kraju i zgodnie z przepisami prawa ma obowiązek chronić przyrodę.

Ustawa, która została przeanalizowana przez panel parlamentarny, ma na celu zachowanie i ochronę dzikiej przyrody poprzez lepsze zarządzanie obszarami chronionymi i racjonalizację harmonogramów, które wymieniają gatunki w ramach ustawy Wild Life (Protection) Act z 1972 r.

Zgodnie z celem i uzasadnieniem projektu Ustawa o ochronie przyrody z 1972 r. została uchwalona w celu zapewnienia ochrony dzikich zwierząt, ptaków i roślin w celu zapewnienia bezpieczeństwa ekologicznego i środowiskowego kraju.

Członek Kongresu Rajya Sabha, Kumar Ketkar, twierdził, że „rekiny nieruchomości” i korporacje niszczą lasy i stwarzają problemy dla dzikiej przyrody. „Aby chronić dziką przyrodę, nie tylko przepisy powinny być surowe, ale ich wdrażanie powinno być równie rygorystyczne. Rekiny nieruchomości wykorzystują swoje pieniądze i siłę mięśniową lub kontakty w biurokracji i rządzie, aby nie wdrażać prawa” – powiedział podczas dyskusji nad ustawą w izbie wyższej.

„Obecnie, kiedy mówimy tutaj o tej ustawie, dżungle Nicobar są całkowicie niszczone i usuwane z korzyścią dla niektórych korporacji. Zasadniczo dzika przyroda jest w rzeczywistości atakowana nie przez ludzi, ale przez korporacje, a czasami przez celebrytów typu Bollywood” – powiedział.

Starszy lider Kongresu, Jairam Ramesh, sprzeciwił się ustawie w jej obecnej formie i wyraził zaniepokojenie przepisem dotyczącym transportu żywych słoni trzymanych w niewoli w jakimkolwiek innym celu, twierdząc, że może on zostać niewłaściwie wykorzystany.

Sushmita Dev z All India Trinamool Congress poprosiła ministra o poinformowanie parlamentu, dlaczego rząd nie głosował przeciwko wnioskowi o wznowienie międzynarodowego handlu kością słoniową. „Ten wniosek został odrzucony, ale ten rząd wstrzymał się od głosu” – powiedziała.

Categories: Uncategorized

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *