david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Shah powiedział, że naród, który nie czerpie dumy ze swojej chwalebnej przeszłości, który nie czerpie inspiracji ze swoich bohaterów, nigdy nie może stworzyć dla siebie świetlanej przyszłości i nie może stworzyć lepszych obywateli i złotej przyszłości.

Minister spraw wewnętrznych Amit Shah powiedział, że nikt nie może powstrzymać przepisywania historii, aby uwolnić ją od „zniekształceń”, zachęcając akademików do zbadania i napisania informacji o 30 wielkich imperiach indyjskich i 300 wojownikach, którzy wykazali się wzorowym męstwem w walce o ojczyznę.

Minister spraw wewnętrznych powiedział w czwartek, że gdyby nie Veer Lachit Barphukan, północny wschód nie byłby częścią Indii. Przemawiał na sesji plenarnej obchodów 400. rocznicy urodzin legendarnego generała Ahoma.

Chronił nie tylko północno-wschodnie Indie, ale całą Azję Południowo-Wschodnią przed „fanatykiem religijnym” Aurangzebem, powiedział Shah.

Minister spraw wewnętrznych poprosił głównego ministra stanu Assam, Himantę Biswa Sarmę, o przetłumaczenie pracy literackiej na temat życia i czasów Lachita Barphukana na 10 języków indyjskich, w tym hindi, aby dzieci mogły czerpać od niego inspirację.

„Często spotykam się z zarzutami, że nasza historia została zniekształcona i sfałszowana. Te zarzuty mogą być prawdziwe. Ale kto teraz powstrzyma to przed naprawieniem? Kto teraz powstrzymuje nas przed napisaniem poprawnej historii” – powiedział.

Shah wezwał historyków i studentów do zidentyfikowania 30 wielkich imperiów w historii Indii, które rządziły przez ponad 150 lat w dowolnej części kraju oraz 300 wojowników, którzy wykazali się wzorową odwagą w walce o niepodległość kraju oraz prowadzili badania i obszernie o nich pisali.

„Jeśli to zrobimy, zobaczymy, że prawdziwa historia Indii zostanie ustalona, ​​a kłamstwa zakończą się spontanicznie. W Indiach mamy teraz rząd, który wspiera wszelkie wysiłki na rzecz promowania chwały kraju. Będziemy pracować nad przywróceniem chwalebnej historii Indii” – powiedział Shah na imprezie zorganizowanej przez rząd Assamu.

Shah powiedział, że naród, który nie czerpie dumy ze swojej chwalebnej przeszłości, który nie czerpie inspiracji ze swoich bohaterów, nigdy nie może stworzyć dla siebie świetlanej przyszłości i nie może stworzyć lepszych obywateli i złotej przyszłości.

Minister powiedział, że Barphukan walczył w bitwie pod Saraighat w niesprzyjających okolicznościach, łącząc różne plemiona, wykorzystując lokalne zasoby do budowy broni strzeleckiej i łodzi, aby stawić czoła potężnej armii dowodzonej przez Ram Singha z Amer.

„Armia Mogołów nie miała tyle patriotyzmu i poświęcenia dla kraju, co Barphukan i jego żołnierze. To było zwycięstwo patriotyzmu. Wygrali i nie tylko zabezpieczyli suwerenność, kulturę i dziedzictwo Ahom, ale także uratowali całą Azję Południowo-Wschodnią przed fanatycznym religijnie najeźdźcą Aurangzebem” – powiedział.

Minister spraw wewnętrznych powiedział, że po tej druzgocącej klęsce obcy najeźdźcy z Delhi nigdy nie zdobędą się na odwagę, by ponownie zaatakować Assam.

„Gdyby Lachit Barphukan nie był obecny w Assam w tamtych czasach, Assam i północno-wschodnie Indie nigdy nie stałyby się częścią Indii” – powiedział Shah.

Powiedział dalej, że 400. rocznica urodzin Lachita Borphukana odsłania nowy epizod w historii Indii, w którym władcy Assamu pokonali muzułmańskich najeźdźców w różnym wieku i zabezpieczyli suwerenność swojej ojczyzny.

Shah powiedział, że główny minister Assam, Sarma, ujawnił historie chwalebnych wojowników Ahom, od Maharaja Prithu, który pokonał Bakhtiara Khaljiego w 1206 r., do Lachita Barphukana, który pokonał Mogołów w 1671 r., i wezwał studentów historii do obejrzenia wystawy zorganizowanej z tej okazji.

Shah powiedział, że od 1206 do 1671 r. Assam był 22 razy najeżdżany przez muzułmańskich najeźdźców, ale nie mógł długo utrzymać go pod panowaniem muzułmańskim z powodu nieustępliwego zaangażowania jego mieszkańców w dążenie do niepodległości.

Powiedział, że to dzięki takiemu nastawieniu Północny Wschód zachował swoją kulturę w nienaruszonym stanie. Jej piękny region, język, kultura, stroje, muzyka i jedzenie pozostały nietknięte przez obce wpływy.

Powiedział, że czy to Akbar, czy Aurangzeb, Qutb ud-Din Aibak, czy Iltutmish, Bakhtiyar Khalji czy Iwaz Khali, Muhammad bin Tughluq czy Mir Jumla, wszyscy ponieśli klęskę w Assam dzięki męstwu królów Ahom.

Shah powiedział, że czasy, w których Lachit Barphukan podniósł miecz przeciwko Mogołom, Chhatrapati Shivaji na południu Indii, Guru Govind Singh na północy i Veer Durgadas Rathore w Radżastanie toczyli tę samą bitwę z tym samym wrogiem.

„Dzięki ich nieustannym wysiłkom, wzorowej odwadze i poświęceniu imperium Mogołów upadło” – powiedział.

minister portów, żeglugi i dróg wodnych Sarbananda Sonowal, minister stanu Unii ds. ropy naftowej i gazu ziemnego Rameswar Teli, główny minister stanu Assam Himanta Biswa Sarma, minister zasobów wodnych i spraw publicznych Pijush Hazarika, przewodniczący Zgromadzenia Ustawodawczego stanu Assam Biswajit Daimary i Sprawiedliwości ( Retd) Ranjan Gogoi uczestniczył w wydarzeniu.

Categories: Uncategorized

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *