david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Premier Narendra Modi powiedział w niedzielę, że niedawna udana misja ISRO polegająca na umieszczeniu 36 satelitów na orbicie otworzyła nowe drzwi dla Indii i pomogła im stać się „silnym graczem” na globalnym rynku kosmicznym.

Przemawiając do swojej comiesięcznej audycji radiowej „Mann Ki Baat”, premier powiedział, że Indie robią cuda w kosmosie, a także w sektorze słonecznym, dodając, że cały świat jest zaskoczony ich osiągnięciami w tych obszarach.

23 października ISRO z powodzeniem wprowadziło na precyzyjne orbity 36 satelitów szerokopasmowych klienta z Wielkiej Brytanii. Modi powiedział: „Dzięki tej premierze Indie stały się silnym graczem na globalnym rynku komercyjnym. Dzięki temu przed Indiami otworzyły się nowe drzwi”.

Nazwał to „specjalnym prezentem Diwali od naszej młodości” dla kraju. Powiedział, że wzmocni łączność cyfrową w Indiach, w tym na najbardziej oddalonych obszarach.

„Pamiętam też te dawne czasy, kiedy Indiom odmówiono technologii rakiet kriogenicznych. Ale naukowcy z Indii nie tylko opracowali rodzimą technologię, ale dziś za jej pomocą w kosmos wysyła się jednocześnie dziesiątki satelitów – powiedział premier.

Modi powiedział, że IN-SPACe, który został ogłoszony w czerwcu 2020 r., znacząco zmieni ten sektor. IN-SPACe jest autonomiczną i jednookienną agencją węzłową w ramach Departamentu Przestrzeni Kosmicznej, która ułatwia korzystanie z obiektów ISRO przez podmioty prywatne.

„Wcześniej w Indiach sektor kosmiczny był ograniczony do kompetencji systemów rządowych.

Odkąd sektor kosmiczny został otwarty dla indyjskiej młodzieży i zaczęły się w nim rewolucyjne zmiany… Zachęcam coraz więcej start-upów i innowatorów do pełnego wykorzystania tych ogromnych możliwości, jakie powstają w Indiach w sektorze kosmicznym” – powiedział Premier.

Categories: News

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *