david ortiz steroids oral steroids steroids for cough steroids before and after are steroids bad for you what do steroids do to your body moon face steroids liver steroids steroids for bronchitis types of steroids how do steroids work

Opady deszczu w sześciu stanach były poniżej normy przez cały czas trwania tegorocznego południowo-zachodniego sezonu monsunowego, który kończy się w piątek.

Deficyt opadów utrzymuje się od czerwca. Podobnie jak w czwartek (29 września), opady w Manipurze wyniosły -47 proc., czyli o 47 proc. poniżej normy. Inne stany, które spadły poniżej normalnego poziomu opadów w czasie południowo-zachodniego monsunu, to Bihar (-31 proc.), Uttar Pradesh (-28 proc.), Tripura (-24 proc.), Mizoram (-22 proc.) i Jharkhand. (-21 proc.).

Indyjski Departament Meteorologiczny (IMD) przewidywał w czerwcu poniżej normalne opady deszczu we wschodnich regionach kraju i zostało to w dużej mierze zrealizowane. Wyjątkiem jest Sikkim, gdzie opady były o 19 procent wyższe od normalnych.

Równiny Indo-Gangetic jako region cierpiały z powodu słabych opadów przez cały ten sezon. Ryż jest tutaj główną uprawą kharif, a uprawa jest zasilana deszczem. Zbliża się ogłoszenie sytuacji suszy w regionie.

Średnio około 75 procent całkowitej powierzchni UP, Jharkhand i Bihar zanotowano w tym sezonie poniżej normalnych opadów.

Urzędnicy IMD powiedzieli, że prawie wszystkie niżowe systemy lub depresje utworzone w Zatoce Bengalskiej utrzymywały i podążały szlakiem zachodnio-północno-zachodnim, kierując się w stronę Radżastanu i Pakistanu. W rezultacie te systemy niosące deszcz w dużej mierze omijały równiny indo-gangetyczne.

Co więcej, koryto monsunowe pozostawało na południe od swojej normalnej pozycji przez większość dni w tym sezonie, przeciwstawiając się w ten sposób fazom aktywnej przerwy monsunowej. Równiny pozostały więc pozbawione dobrych i rozległych opadów.

Utrzymująca się La Niña – chłodniejsza niż zwykle powierzchnia morza nad równikowym Oceanem Spokojnym – w sezonie monsunowym i ogólnie trzeci rok z rzędu, jest również obwiniana za bardzo nierównomierny rozkład opadów w całym kraju w tym sezonie.

W tym roku Bihar stanął w obliczu szóstej najsuchszej pory monsunowej od 1901 roku. W stanie 34 z 38 okręgów (89% obszaru) zgłosiło niedostateczne opady między czerwcem a wrześniem tego roku. Okręgi w stanie, w których występowały największe niedobory deszczu to Bhagalpur (-59 proc.), Lakhisarai (-54 proc.), Sitamarhi (-53 proc.), Sheikhpura i Saran (po 50 proc.) oraz Saharsa i Katihar (- 48 procent, każdy).

Monsun w 2022 roku minie jako dziesiąta susza w Uttar Pradesh od 122 lat. Spośród 70 okręgów stanu, 53 (70 procent obszaru) otrzymało w tym sezonie opady poniżej normalnego poziomu. Eastern UP miał większe obszary suche, a tylko 10 z 42 okręgów odnotowało normalne lub wyższe opady. Dwanaście z 33 dystryktów Western UP w tym sezonie odnotowało normalne opady deszczu. Najbardziej suchymi dzielnicami UP były Farrukhabad (-75 proc.), Gautam Buddh Nagar (-72 proc.), Ghaziabad (-70 proc.), Kushinagar (-63 proc.), Chitrakoot (-59 proc.), Kanpur Dehat , Chandauli, Jyotiba Phule Nagar i Shahjahanpur (-58 procent każdy).

W Jharkhand 16 z 24 dystryktów (64 procent obszaru) miało w tym sezonie niedostateczne opady, a najbardziej suche wśród nich to Pakur (-60 procent), Sahebganj (-58 procent), Godda (-54 procent). , Garhwa (-44 proc.) i Jamtara (-46 proc.). Sezon monsunowy 2022 zakończy się jako piąty najgorszy sezon Jharkhanda od 122 lat.

Categories: NewsTouringTravel

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *